Waar je vroeger in een soort van supermarktrij je spullen op tafelniveau kon afrekenen heeft de Mediamarkt in Almere nu een systeem op afroep. Dan mag je uit de rij naar kassa 1,2,3,4 of 5. Alwaar een balie is op borsthoogte met dito pinapparaten. In het systeem op afroep kun je slechts aanschuiven bij de hoge balies. Ook het info-beeldscherm bij de balie is onbereikbaar/onleesbaar voor mensen in een rolgstoel.
Mijn rolstoelende dochter en vrouw kochten een dvd-speler en ik maakte daar een foto van. Niet om de veel te hoge balies aan de kaak te stellen, maar omdat dochterlief een eigen pinpas heeft en er graag mee wilde betalen. Dat lukte uiteraard niet.
Toen ik die foto maakte kwamen er twee bewakers aan die mij verboden een foto van mijn vrouw en dochter te maken en verzochten me te vertrekken. Ik gaf ze te kennen dat ze hier toch geen probleem van hoeven te maken. Maar werd nogmaals verzocht naar buiten te gaan. Buiten de winkel ontmoette ik mijn verbouwereerde gezin.
Mijn oproep is dan ook aan alle winkels die goed verdienen aan mensen met een beperking, let op toegankelijkheid. Maar ook hier zie je weer in dit filiaal van de Mediamarkt dat mensen met een beperking worden vergeten als klant. Toegankelijk betekent dat je net als ieder ander gewoon zonder hulp kan afrekenen.
In hun medewerkers-aannamebeleid staan deze zaken op een rij.
De bedrijfscultuur berust op drie pijlers:
- Zelfstandig werk: Het management voorziet ruimte voor persoonlijk intiatief en input op alle niveaus.
- Verantwoordelijkheid: Wernemers worden aangemoedigd te innoveren en oplossingen te bedenken om het bedrijf te doen groeien.
- Plezier: Het werk is interessant en gevarieerd in een vriendelijke omgeving waar veel gelachen wordt.
Ik zou hier graag een vierde punt aan willen toevoegen. Luister naar je klanten. En wees toegankelijk. En laat mensen in hun waarde. Dat wil je zelf namelijk ook.
Naschrift: Naar aanleiding van deze blog heeft Mediamarkt Almere zijn excuus gemaakt, en is een afspraak gemaakt dat wij samen met mijn dochter en vanuit de visie van http://www.wijstaanop.nl de winkel bezoeken en tips gaan geven voor toegankelijkheid. Daarbij proberen we ook wat breder te kijken dan sec rolstoeltoegankelijkheid. De eerste stap naar een betere wereld wordt gezet. Soms is daar een blog voor nodig.
Één reactie op “Nieuw kassasysteem Mediamarkt Almere ontoegankelijk voor rolstoelers”
De lift in de Mediamarkt bij Amsterdam Arena is niet diep genoeg voor de lengte van mijn scootmobiel met kleine draaicirckel.. Ik kom er dus niet meer. Mis het ook niet. Ik ben toch niet gek!